فایل معلم

فروشگاه جامع فرهنگیان انواع درس پژوهی اقدام پژوهی کنش پژوهی گزارش تخصصی کلیه مقاطع

دانلود مقالات دانشجويي فايل معلم فروشگاه فايل معلم دانلود گزارش تخصصي  مديران مدارس دانلود اقدام پژوهي معلمان كنش  پژوهي معلمان و مديران

اطلاعیه فروشگاه

در فروشگاه فایل معلم جدیدترین و ارزانترین فایل های شما معلمان عزیز قرار داده شده با کیفیت ترین و ارزانترین فایل ها فقط در فروشگاه فایل معلم موجود هست درصورت بروز مشکل به ايميل Darspajouhi95@yahoo.com نامه بزنید یا هم از بالا گزیه پیگیری خرید را کلیک کنید با تشکر فروشگاه فایل معلم

دانلود درس پژوهي با موضوع ریاضی پایه دوم ابتدایی آشنایی دانش آموزان با اعداد زوج و فرد

دانلود درس پژوهي با موضوع  ریاضی پایه دوم ابتدایی آشنایی دانش آموزان با اعداد زوج و فرد

 

 

 

 

 

 

دانلود درس پژوهي ریاضی پایه دوم ابتدایی آشنایی دانش آموزان با اعداد زوج و فرد

فرمت فایل word و قابل ویرایش 

تعداد صفحات 29 صفحه

قيمت 2500 تومان

قسمتی از مجموعه

طرح درس

تدریس  اعداد زوج و فرد

موضوع این درس برای دانش آموزان ملموس می باشد لذا می توان  برای تدریس از روش دریافت مفهوم  کرد.

روش تدریس : تلفیق روش تکنیک روش دریافت مفهوم  با بازی

ابتدا معلم روی تابلوی کلاس جدولی به این شکل طراحی می کند( این خود به نوعی می تواند ایجاد انگیزه هم باشد زیرا کنجکاوی بچه ها را تحریک می کند:  

بلی

خیر

معلم با وسایل قابل دسترس مثل مداد رنگی و.... به بچه ها می گوید : 1 و بعد یک  مداد  به آن ها نشان می دهد و از یکی از دانش آموزان می خواهد بیاید مداد را از معلم بگیرد و بالای کلاس بایستد. معلم از دانش آموزان می پرسد آیا روبه روی این دانش آموز دانش آموز دانش آموز دیگری می بیننند؟ آن ها جواب می دهند؟ نه سپس زیر جدول خیر عدد 1 را می نویسد.

آنگاه معلم می گوید:2  و مداد دیگری بر می دارد و از دانش آموز دیگری می خواهد روبه روی نفر شماره 1 بایستد. از بچه ها می پرسد آیا این دو نفر که عدد 2 را نشان می دهند روبه روی هم هستند؟

 - بله

 معلم  در جدول بلی  می نویسد : 2

باز معلم به دانش آموزان می گوید: 3 و از دانش آموز دیگر می خواهد مداد را در دست بگیرد و به صورت چیزی شبیه صندلی های اتوبوس در ردیف قرار گیرد.

-آیا همه ی این بچه ها روبه روی هم هستند؟

-نه( خیر)

معلم عدد 3 را در جدول خیر می نویسد.معلم می گوید:4 و از دانش آموز دیگر می خواهد به همان شیوه روبه روی دانش آموز قبلی بایستد.

-به نظر شما  عدد 4 را باید در کدام قسمت بنویسم؟

عده ای ازدانش آموزان: درقسمت بلی

معلم باز عدد 5 را اعلام می نماید و ازدانش  آموز دیگری می خواهد بیاید و در جای خودش بایستد.و سوال قبل را تکرار می کند. این بار تعداد پاسخ دهندگان جواب صحیح  بیشتر می شود . معلم این کار را آنقدر ادامه می دهد که همه ی بچه ها مفهوم درس را خود دریافت کنند. سپس نتیجه ی درس توسط دانش آموزان و با تکمیل توضیحات معلم بیان می شود و بقیه مراحل تدریس که ارزشیابی پایانی و ارائه تکلیف است اجرا می شود.

از مزایای این تدریس این است که دانش آموزان خود فعالانه مفهوم را دریافت  می کنند و معلم نقش راهنما دارد. مزیت دیگراین است که چون مرحله ی مجسم این تدریس حالت بازی گونه دارد بچه ها از درس لذت می برند و با رغبت بیشتری در فعالیت یادگیری مشارکت می کنند.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
dars182_825429_1334.zip208.9k